كدخبر: ۱۰۶۳۳
تاريخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۸۷ - ۱۳:۳۳
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
معافیت مالیاتی خدمات آموزشی و پژوهشی
دولت براى گسترش و تقویت پژوهش در کشور و حمایت از خدمات آموزشى، مراکز دانشگاهى و انجمنهاى علمى ارائه خدمات پژوهشى و آموزشى را از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف کرد.
به گزارش واحد مرکزی خبر ، هیئت وزیران بنا به پیشنهاد مشترک وزارت خانه‌هاى امور اقتصادى و دارایی، علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش، کار و امور اجتماعى و بهداشت، درمان و آموزش پزشکى آیین‌نامه بند (14) ماده (12) قانون مالیات بر ارزش افزوده را تصویب کرد.

بر اساس این آیین نامه، ارائه خدمات پژوهشى (تحقیقاتى و فناوری) و آموزشى مدارس، مراکز فنى و حرفه‌ای ، دانشگاهها و مراکز آموزش عالی، مراکز و مؤسسات آموزشى و پژوهشى که داراى مجوز از مراجع ذیصلاح قانونى باشند و انجمنهاى علمى که از وزارتخانه‌هاى علوم، تحقیقات و فناورى و بهداشت، درمان و آموزش پزشکى مجوز دریافت کرده‌اند، مشمول معافیت ماده (12) قانون مالیات بر ارزش افزوده شدند.

ارایه خدمات غیرمرتبط با خدمات آموزشى و پژوهشى و سایر فعالیتهاى خارج از مجوز، در این واحدها مشمول پرداخت مالیات و عوارض هستند.

براساس این مصوبه، ارائه دهندگان خدمات آموزشى و پژوهشى مکلفند مجوزهاى اخذ شده از مراجع ذیصلاح قانوین را به سازمان امور مالیاتى کشور ارائه دهند تا پس از بررسى و تأیید به واحدهاى مالیاتى ذی‌ربط ابلاغ شود .

تجهیزات فرودگاهی مشمول معافیت از مالیات

هیئت وزیران با هدف تجهیز، به‌ روز رسانی و رفع نیازمند‌ی‌های فرودگاه ‌های کشور، فهرست رادار و تجهیزات کمک ناوبری هوانوردی ویژه فرودگا‌هى را براى معافیت از مالیات تعیین کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر ،بر اساس این مصوبه که بنابر پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی و راه و ترابری به تصویب هیئت وزیران رسیده است، رادار تقرب فرودگاهی(PSR/MSSR,AUTOMATION)، MSAW، MSSR، FOD-DETECTION، SMGCS، ADS-B، MULTILATERATION و ملحقات سیستم‌های مذکور (PARROT و غیره) و قطعات یدکی مربوط، به عنوان تجهیزات راداری ویژه فرودگاه‌ها براى معافیت از مالیات بر اساس قانون مالیات بر ارزش افزوده - مصوب 1387 - تعیین شدند.

بر اساس این مصوبه، ILS/DME، VOR/DME، DVOR/DMS، DMS، GBAS، LAAS، ABAS، SBAS، ملحقلات سیستم‌های مذکور (ریموت کنترل و غیره) و قطعات یدکی مربوط، تجهیزات پانل هواپیمای فلایت چک، چراغ‌های تقرب دقیق (PAL)، رادار مد S، سیستم VDL، سیستم سوئیچینگ برج و اپروچ و ریموت کنترل PCAG، نیز به عنوان تجهیزات کمک‌ ناوبری ویژه فرودگاه‌ها براى معافیت از مالیات تعیین شدند.

این مصوبه را پرویز داودی، معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ کرد.

بر اساس بند 16 ماده 12، عرضه و واردات رادار و تجهیزات کمک ناوبرى هوانوردى ویژه فرودگاهها براساس فهرستى که به پیشنهاد مشترک وزارت راه و ترابرى و وزارت امور اقتصادى و دارایى تهیه و ظرف مدت شش ماه از تاریخ تصویب این قانون به تصویب هیئت وزیران می‌رسد؛ از پرداخت مالیات معاف است.
نظرات کاربران
* نام:
ايميل:
* نظر:
از درج نظرات حاوی مطالب توهین آمیز معذوریم