كدخبر: ۲۶۳۶۸
تاريخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۸۸ - ۰۸:۵۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
وام ازدواج دانشجویی 5 میلیونی
بذرپاش رییس سازمان ملی جوانان در جشنواره ازدواج امسال اعلام کرد که رییس جمهور در زمینه ازدواج دانشجویی گشایشی حاصل کرده و اعتبارات را افزایش داده است و این نوید را دادند که به زودی وام ازدواج دانشجویی به حدود 5 میلیون تومان می رسد و تقریباً همه زوج ها می توانند از این خدمات استفاده کنند.
رییس صندوق رفاه دانشجویی وزارت بهداشت گفت: سازمان ما هم آمادگی دارد که اگر رییس سازمان ملی جوانان یا مسوولان دیگر بخواهند که ما هم عامل باشیم، اعتباراتی که مربوط به زوج های دانشجویی است را در اختیار صندوق بگذارند تا ما این وام ها را در بین دانشجویان توزیع کنیم.


رییس صندوق رفاه دانشجویی وزارت بهداشت تصریح کرد: بذرپاش رییس سازمان ملی جوانان در جشنواره ازدواج امسال اعلام کرد که رییس جمهور در زمینه ازدواج دانشجویی گشایشی حاصل کرده و اعتبارات را افزایش داده است و این نوید را دادند که به زودی وام ازدواج دانشجویی به حدود 5 میلیون تومان می رسد و تقریباً همه زوج ها می توانند از این خدمات استفاده کنند.

جعفری یادآو شد: حال برداشت من این است که درحال حاضر ممکن است صندوق مهر امام رضا یا سیستم بانکی کشور متولی این امر باشد ولی انگار یک متولی قدری به نام سازمان ملی جوانان در این زمینه پیدا شده است.

وی ادامه داد: صندوق رفاه دانشجویان در گذشته 750 هزار تومان وام می داد این درحالی است که پرداخت این وام از سال 87 از اولویت صندوق با توجه به تصمیم هیات امنا خارج شده است. علت آن هم این است که اولاً وام دانشجویی یک متولی به نام صندوق مهر امام رضا پیدا کرده و حالا هم سازمان ملی جوانان در این امر مداخله می کند که این ها اعتبارات بسیار بالاتری می دهند.
جعفری گفت: ما یک سازمان مشابه در سازمان علوم داریم که الان دو سه سالی است این اعتبارات را قطع کرده است.
رییس صندوق رفاه دانشجویی وزارت بهداشت یادآور شد: تا سال های گذشته این طور بود که هم وزارت علوم و هم وزارت بهداشت، وام ازدواج توزیع می کردند اما وزارت علوم دو سه سال است که پرداخت این وام را قطع کرده و اعتبارات وزارت بهداشت هم از سال گذشته اجازه نداده که این وام توزیع شود، به همین دلیل پرداخت وام ازدواج دانشجویی به صندوق مهر امام رضاسپرده شد.
وی با بیان این که ما 750 هزار تومان وام می دادیم و صندوق مهر امام رضا 4 میلیون تومان، گفت: بدیهی است که وام 4 میلیون تومانی توزیع شود، حال چون ما دیگر متولی این امر نیستیم اطلاعی هم در زمینه وجود مشکلات آن نداریم اما اگر محدودیت اعتبار داشتیم سقف وام های دانشجویی به 5 میلیون تومان افزایش پیدا نمی کرد.
جعفری در خاتمه افزود: با این حال سازمان ما هم اعلام آمادگی دارد که اگر رییس سازمان ملی جوانان یا مسوولان دیگر بخواهند که ما هم عامل باشیم، اعتباراتی که مربوط به زوج های دانشجویی است را در اختیار صندوق بگذارند تا ما این وام ها را در بین دانشجویان توزیع کنیم. ما مشکلی در این خصوص نداشته و آماده همکاری در این زمینه هستیم.
برنانیوز
نظرات کاربران
* نام:
ايميل:
* نظر:
از درج نظرات حاوی مطالب توهین آمیز معذوریم