كدخبر: ۵۲۳۲۱
تاريخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۰ - ۱۴:۵۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
موضع دامادهای خاندان احمدی‌نژاد درباره مشایی

« یك خانواده،  سه دختر و در نهایت سه داماد »  صحبت از یك عضو شورای شهر به نام پروین احمدی نژاد است كه در سال 85 در لیست رایحه خوش خدمت قرار گرفت و در حالی كه تصور می‌شد به واسطه نام خانوادگی كه همان احمدی‌نژاد بود، خواهد توانست در صدر لیست راه یافتگان به شورای شهر سوم قرار گیرد. اما نتوانست آنچنان اقبالی به دست آورد و جزو آخرین نفراتی بود كه به خیابان بهشت راه یافت. او پس از آن به عنوان استاد دانشگاه مشغول به كار شد و در ستاد انتخاباتی سال 88 برادرش مسوولیت واحد خواهران را بر عهده گرفت. در شورای شهر آنچنان فعالیت خبرسازی از خود نشان نمی‌دهد، اما در مواقع رای‌گیری بر سر مصوبات شورا فعال است و معمولا رای خود را به نفع دولت در صندوق می‌اندازد. اخیراً هم شایعه شده است كه پروین احمدی‌نژاد امیدی برای حضور در ساختمان سفید خیابان بهشت تهران برای شورای شهرچهارم ندارد، لذا می‌خواهد برای این انتخابات از گرمسار كاندیدا شود كه خودش تاكنون این خبر را تایید یا تكذیب نكرده است. همسر او هم با پیروزی احمدی‌نژاد دارای سمتی در نهاد ریاست جمهوری شد .

سه داماد این خانواده روح‌الله بهمنی، احد قدمی و حمیدرضا افراشته هستند كه هر یك راهی را برای زندگی آینده خود انتخاب نمودند. روح الله بهمنی و احد قدمی مداح اهل بیت هستند و حمیدرضا  افراشته متمایز از آنها، همراهی دایی همسرش یعنی محمود احمدی‌نژاد را انتخاب كرد.

البته دامادهای خاندان احمدی‌نژاد بیشتر از این سه نفر هستند و مواضع هر یك از آنها با دیگر تفاوت دارد. به عنوان مثال در ماجرای حمایت از اسفندیار رحیم مشایی، این دامادها به دو گروه حامی و منتقد تقسیم شده‌اند و جالب اینكه افرادی كه پیش از ریاست جمهوری احمدی‌نژاد وارد این خاندان شدند، در مواجهه با اعتراضات اخیر نسبت به رییس‌دفتر رییس‌جمهور یا سكوت كردند و یا موضع همراه با منتقدان را دنبال كردند. حامیان مشایی در این خاندان افرادی هستند كه به تازگی به جمع آنها پیوستند یا نسبت خانوادگی با رییس‌دفتر رییس‌جمهور دارند.

تهران امروز در گزارشی به بررسی وضعیت دامادهای خانواده احمدی‌نژاد و مواضع آنها پرداخته است:

 
همسوترین داماد با مشایی

حمیدرضا افراشته در سال 84 به نهاد ریاست جمهوری رفت و در گروه مشاوران جوان این نهاد، معاونت استانها را بر عهده گرفت. او در نهاد ریاست جمهوری و در سمت معاون امور استانها فعالیتهای خوبی داشت و به اكصثر شهرها برای افتتاح یا سخنرانی پروژه‌ها سفر كرد. افراشته علاقه ‌زیادی به محمود احمدی‌نژاد دارد و توانسته  ارتباط نزدیكی با او برقرار كند. اما جالب‌تر از آن، ارتباط افراشته با رییس دفتر رییس‌جمهور است. او با مشایی ارتباط خوبی دارد و از حلقه نزدیكان رییس‌دفتر رییس جمهور محسوب می‌شود. چنانكه در وبلاگ شخصی‌اش بارها در حمایت از مشایی و ولایتمدار بودن او مطالبی را منتشر كرده است. مشایی چندی پیش او را به عنوان دبیر همایش بین المللی جوانان منصوب كرد. او همانند پروین احمدی‌نژاد ، هرگز در نقد مشایی و احمدی‌نژاد صحبتی نكرده است و ترجیح می‌دهد با حمایت از مشایی، بگذراند. او در اخرین پست وبلاگ خود انتقاداتی را متوجه دو داماد دیگر خانواده احمدی‌نژاد كرده است.

 داماد منتقد مشایی

اما روح‌الله بهمنی 27 ساله اوضاع دیگری دارد. او در نهاد ریاست جمهوری حضور ندارد و دوست دارد به عنوان مداح شناخته شود. او كه شغل پدرش كارگردانی سینماست، پیش از ریاست جمهوری احمدی‌نژاد، داماد این خانواده شد. بر خلاف افراشته هیچ علاقه‌ای به مسوولیتهای درون پاستور ندارد. بهمنی هیچ گاه در مداحی‌هایش در حمایت از رییس‌جمهور و مشایی صحبتی نداشته است و حتی در روز شنبه گذشته كه مراسم عزاداری حضرت زهرا در منیریه برگزار شد، به انتقاد از مشایی پرداخت. او در همین مراسم، به حمایت از حدادیان پرداخت كه مشایی از او شكایت قضایی كرده بود. بهمنی در مصاحبه‌هایی كه تاكنون داشته است تنها به نام قدمی اشاره كرده است و اسمی از افراشته نیاورده است.

ابهام در مواضع داماد 30 ساله

احد قدمی متولد سال 1360 سومین داماد پروین احمدی‌نژاد است كه او هم پیش از آغاز ریاست جمهوری احمدی‌نژاد عضو این خانواده شد. مانند بهمنی مداح است. احدی در زمانی كه مادر همسرش به شورای شهر رسید، مسئولیت حراست سازمان شهرداری‌های كشور را بر عهده گرفت كه پس از مدتی اخراج شد.  قدمی كه مداح معروفی بود، پس از مدتی به عنوان رییس ورزشگاه كشوری منصوب شد. قدمی نه مانند بهمنی به انتقاد علنی از مشایی پرداخت و نه مانند افراشته خود را به حلقه نزدیكان رییس‌ دفتر رییس‌جمهور نزدیك كرده است. او ترجیح می‌دهد در مناقشات سیاسی  وارد نشود و به مداحی بپردازد و دوستی خود با بهمنی را پنهان نمی‌كند.

با بررسی مواضع و رویكردها و مهمتر از همه اقدامات این سه داماد می‌توان نتیجه گرفت كه در خانواده پروین احمدی‌نژاد از مخالف تا موافق مشایی حضور دارند . یك داماد موافق است و از امكانات ریاست جمهوری استفاده می‌كند. یك داماد مداح است و در مخالفت با مشایی سخنرانی می‌كند و بالاخره یك داماد به نام قدمی هم حضور دارد كه سكوت را ترجیح می‌دهد.

 انتقادات داماد رییس‌جمهور از مشایی

البته خانواده احمدی‌نژاد دامادهای دیگری هم دارد كه اكنون به مخالفان مشایی تبدیل شده‌اند. مهدی خورشیدی داماد رییس‌جمهور است كه اخیرا در نشست مشاوران رییس‌جمهور به انتقاد شدید از رییس دفتر رییس‌جمهور پرداخته است. پیش از این اظهارات ، تصور می‌شد مهدی خورشیدی متاثر از علاقه پدر همسرش به مشایی، موضعی مشابه داشته باشد اما اینچنین نشد و او هم موضعی همانند بهمنی (داماد پروین احمدی‌نژاد) اتخاذ كرد.

جالب است كه پدر داماد احمدی‌نژاد یكی از منتقدان به مشایی است اما نه به سبب اظهارات و اقدامات او، بلكه معتقد است احمدی‌نژاد باید به همان اندازه كه به مشایی در مقام پدر عروس رییس‌جمهور بها می‌دهد، به او هم در مقام پدر داماد بها بدهد. رابطه احمد خورشیدی با رییس‌جمهور رابطه گرمی نبود اما اخیرا پدر داماد رییس‌جمهور كه همواره لب به انتقاد از او و نزدیكانش در دولت می پرداخت، به تحسین رفتارهای پاستور نشینان مشغول است. به نظر می‌رسد اگر انتقادات مهدی خورشیدی از مشایی حقیقی باشد، او با پسر رییس‌جمهور كه داماد خانواده مشایی است، دچار اختلافاتی خواهد شد. چرا كه مهدی احمدی‌نژاد در كنار پسر مشایی در انتخابات 88 تلاشهای زیادی را برای پیروزی احمدی‌نژاد انجام دادند كه نشان از دوستی عمیق آنها داشت و اكنون مهدی خورشیدی به انتقاد از مشایی پرداخته است كه شاید به مذاق پسران رییس‌جمهور و مشایی خوش نیاید.

 
حمایتی بواسطه داماد بودن

مهدی احمدی‌نژاد هم داماد خانواده مشایی است و بالطبع نمی‌تواند در انتقاد از پدر همسر خود سخن بگوید. لذا باید او و افراشته (داماد پروین احمدی‌نژاد) را در یك گروه ارزیابی كرد. او ارتباط خوبی با رضا مشایی دارد و در هنگامه انتخابات ، سایتهایی مانند ثانیه نیوز را منتسب به این دو دانستند. ویژگی مشترك مهدی احمدی‌نژاد و رضا مشایی ، خودداری آنها از ورود به مباحث سیاسی است. این برادر كوچكتر مهدی بود كه به تنهایی در جمعی با حضور مسولان نظام حضور یافت مربوط به شب سوم عزاداری حضرت زهرا (س) در حضور مقام معظم رهبری بود كه رییس‌جمهور حضوری در آن نداشت.

و در نهایت ....
با نگاهی به مواضع دامادهای معروف در خانواده رییس‌جمهور می‌توان به این نتیجه رسید كه طیف بزرگتری از آنها از منتقدان مشایی هستند و تنها پسر احمدی‌‌نژاد بواسطه اینكه با دختر مشایی ازدواج كرده است و افراشته به سبب سمتی كه در پاستور دارد، حمایتهای خود از رییس‌ دفتر رییس‌جمهور را علنی كرده‌اند. تصور می‌شد داماد رییس‌جمهور هم از موافقان و حامیان مشایی باشد اما او اخیرا اظهاراتی داشته است كه نشاندهنده مخالفتهایش با مشایی است.

نام

داماد

موضع در برابر مشایی

حمیدرضا افراشته

پروین احمدی‌نژاد

حامی

روح‌الله بهمنی

پروین احمدی‌نژاد

منتقد

احمد قدمی

پروین احمدی‌نژاد

----

مهدی خورشیدی

محمود احمدی‌نژاد

منتقد

مهدی احمدی‌نژاد

مشایی

حامی

انتهای مطلب/ب
نظرات کاربران
* نام:
ايميل:
* نظر:
از درج نظرات حاوی مطالب توهین آمیز معذوریم